Forum Navigasyonu
Forum içerik haritası - Buradasınız:ForumKonu Dışı: Eğitimonline eğitim
Konu ve mesaj oluşturabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

online eğitim

merhaba arkadaşlar nasılsınız. nasıl gidiyor eğitim hayatınız. sağlığınız nasıl.

Merhaba Bahar, ben iyiyim. Sen nasılsın?

Herkese merhabaa :)) Hepinizi çok özledim. Anasayfadan sürekli kontrol ediyordum bir şey yazılmış mı diye ama, bundan önce yazılan konuyu kaçırmışım nedense. O gözükmüyor sanırım. Bunu görünce çok mutlu oldum.

Ben iyiyim, evdeyim, ailem de ben de herhangi bir sağlık sorunu yaşamadık çok şükür. Online eğitim de kendi adıma iyi gidiyor. Okullar açıkken derslerim 8'de başlıyordu, kış saati uygulamasına geçilmediği için saat 8 bile gece yarısı gibi oluyordu. Dersler zaten çok geç bittiği için, okuldan sonra 1-2 saat anca güneş yüzü görebiliyorduk 🙂 Ve inanılmaz stresliydi, onca sınava girdim, o kadar ders çalıştım, hiçbir zaman üniversitedeki kadar stres olduğumu ve ders çalıştığımı hatırlamıyorum :') Karantina dönemi de tam okuldan iyice bıktığım, bırakıp başka bölüme geçeceğim diye ağlamalara başladığım bir dönemde başlayarak beni okuldan kurtardı açıkçası. Bütün sınavlarımız online ödev şeklinde yapıldı. Pratik derslerimiz okula dönünce büyük sıkıntı olacak ama onları düşünmemeye çalışıyorum. Bu dönem de online. Okulu hiç özlemesem de arkadaşlarımı ve yurt hayatımı özlüyorum. Yine de evde olmak, sabah erken kalkmamak, tüm zamanımın bana ait olması da çok hoşuma gidiyor. Pek çok şey yapmaya çalışıyorum. 2. üniversite bile okuyorum şu an 😀 Liseyi bitirdiğim gibi koştur koştur üniversiteye başlayıp, hazırlık dahi okumadan çok stresli bir bölüme başlamıştım. Bu kadar stresli bir hayatın arasından sıyrılıp kendime zaman ayırabilmek çok iyi geldi bana. Mental olarak daha sağlıklı olduğumun farkındayım. Bu dönem pek çok insan için çok zorlu geçtiği için zaman zaman mutlu hissetmemin doğru olmadığını da düşünüyorum ama ben üstüme düşeni yaparak evde kalıyorum, bu noktada da içim rahat.

Siz neler yapıyorsunuz, nasıl geçiyor günleriniz?

Merhaba Zülal

Genel konular başlığını sadece üyelerin görebileceği şekilde bir ayar yapmıştım. Daha rahat sohbet edelim diye. Siteye üye girişi yapmayınca da anasayfadan o forum başlıkları görünmüyor maalesef o yüzden iletişimimizde biraz sıkıntı oluyor. 🙂

Karantina günlerinin rahat geçmesine sevindim. Biz de tedirgin bir şekilde evde kalmaya özen gösteriyoruz. Umarım sevdiklerimize virüs bulaşmadan bir an önce ülkece, dünyaca atlatabiliriz bu salgın dönemini.

Ben de sizleri çok özledim...

Senin gibi ben de ikinci üniversiteye devam ediyorum. 🙂 Evde yapabileceklerimizle değerlendirmeye çalışıyoruz vaktimizi.

Yeniden merhaba. Yeni yıl için bir başlık açmadan önce buraya bir selam vereyim istedim. Benim kızıçin online eğitim iyi oldu. Senin gibi düşünüyor Zülal.benim de online eğitim aldığım dersler var,kesilmediği için mutluyum. Bir dönem bebeğimden dolayı gidemiyordum. Eğitim verdiğim derslere ise zaten uzun zaman önce ara vermiştim. Çok zor bir hamilelik yaşadığımdan ötürü. Neyse bin şükür bugünümüze. Aslında çok güzel bir yıldı bizim için. Erkek kardeşim rvlenu. Kalabalık ortamlardan uzak durduğumuz için bol bol dağlarda, kırlarda yürüyüş yaptık. Fotoğraf çektik. Ailecek çok fazla zaman geçirdik. Hobilerimize daha fazla zaman ayırdık. Fiziki mesafe ile yaz aylarında sevdiklerimizle görüştük.  Ancak depremzedelere , yakınını kaybedenlere em çok da işsiz kalanlara çok üzüldüm hatta zaman zaman ağladım. Dualar ettim. Rabbim hep sağlık, sıhhat, afiyet versin ama en önemlisi elimizdeki muhteşem nimetlerin kıymetini bilmeyi,en çok da sevdiklerimizin , doğanın , hayatın kıymetini bilmeyi nasip etsin . Şükür ile bakmak maddi manevi şifa. Kitap okumayı daha çok arttırdım bu dönemde, çünkü dijitalleşmeye tamamen kapılmak istemiyorum, akıllı telefon akıllara zarar adeta. Sanal alem gerçek hayattan koparıyor. Bundan korunmanın en etkili yolu kitap okumak, üzerinde düşünmek, muhakeme etmek. Bu arada bu yıl bir çok farklı dergi okudum, tavsiye ederim:)