Forum Navigation
Konu ve mesaj oluşturabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İstanbul'da Deprem: 5.8 - 26 Eylül 2019

Öncelikle İstanbullular başta olmak üzere, çevre illerde depremi hisseden ve yakınları için endişe duyan tüm herkese geçmiş olsun.

24 Eylül 2019 tarihinde de bir sarsıntı yaşamıştık. 4.6 şiddetinde. 2 gün sonra daha şiddetli bir depremin olmasıyla da tüm İstanbul sokağa döküldü.

Uzun zaman sonra yine büyük bir korku yaşadık. Acaba büyük marmara depremini mi yaşıyoruz diye panik olduk. Depremin şiddeti 5.8 idi. Merkez üssü İstanbul-Silivri olduğu için de İstanbullular epey şiddetli hissetti bu depremi. Neyse ki can kaybı yaşanmadı. Depremi ve böylesi depremlere, doğal afetlere karşı hazırlıklı olmamız gerektiğini bir kez daha hatırlamış olduk.

Ben Kırklareli'nin bir ilçesinde yaşıyorum. Deprem burada da epey şiddetli hissedildi. Ancak deprem esnasında, İstanbul'un Avcılar ilçesinde yaşayan ailemi düşünüp büyük panik yaşadım. Telefonlar kesildi, onlara ulaşamadım. Çok korkunç bir andı.

Aradan 20 yıl geçti ama 17 Ağustos 1999 depreminin acısı hâlâ yüreğimizde. Allah bize bir daha böyle acılar yaşatmasın!

Evet Rabbim öyle bir acı yaşatmasın tekrar. Çok geçmiş olsun. Yalnız hiç ders alınmıyor. Güzelim istanbul hatta tüm anadolu şehirleri beton yığınına döndü. Bina bina üstüne yapılıyor. Bazı yerlerde nefes alamayacak kadar dip dibe binalar

Tedbir bizden taktir Allahtan. Bize de çok sorumluluk düşüyor

Çok haklısın. 5.8'lik bir depremde bir sürü bina, okul, fakülte hasar görüyor. Daha büyük bir depremde neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Allah yardımcımız olsun...

İstanbulda yaşayan var mı? Benim okulum İstanbulda, başka bizzat tanık olan var mı depreme merak ettim

İstanbul'da yaşıyorum. Yaşadığım yer ile depremi en çok hissedenlerden biri oldum ne yazık ki.

Buna rağmen değil, bu da dahil.