Konu ve mesaj oluşturabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Terence G. Granchester (Terry)

arkadaslar sizce terry nasil bir karakter

Terry başlangıçta isyankâr, serseri görünüşlü bir tip. Ancak onu tanıdığınızda hiç de öyle olmadığını görüyorsunuz. Çok duygusal, vefakâr... Kelimelerle anlatmak çok zor. Sevdiğine bağlı... Candy'yi sevdikten sonra dönüp de başka bir kıza bakmıyor. Susanna gibi güzel bir kız etrafında dolanıyor, hiç umursamıyor. Serseri olmadığına bu tavrı bile kanıt bence. Keşke Terry gibi karakterler çok olsaydı çevremizde ama maalesef yok.

Ben onun sadece bir yönünü anlatabildim. Eminim diğer arkadaşlarımız onu çok daha güzel anlatacaktır.

"Nefes aldığın sürece mücadele etmeye devam et!"

Aslında tüm iyi erkekler serseri olanlardır. Eskilerin biri sözü vardır. Nerede efendi bir çocuk var dönüp bakmazsın ama nerde bir serseri var gider ona aşık olursun. İşte gerçekte sevenlerin özünde serseri ruh yatar. Aslında ben Terry i TARIK AKAN a benzetiyorum. Hal ve tavırları ona çok benziyor. Filmlerini izleyen varsa fark eder. Terry nin Candy e takılmalarını Ateş Böceği filminde Necla Nazır a Tarık Akan nasıl takılıp laf söylüyorsa Terry de Candy e söyleyip onu çıldırtıyor. Hatta Tarık Akanın AH NEREDE filminde GÜLŞEN BUBİKOĞLU NA mağazaya gelip asıldığı sahnelerde hep Terry gelir aklıma gülerim.

şeker kız candy li günler

Tarık Akan'la Terry'nin yalnızca uzun ince bacaklarını birbirine benzetebilirim. 😀 Karakter olarak Terry gibisi pek yok. Tarık Akan bahsettiğin filmlerde çapkın bir karakter. Terry öyle değil 🙂

Bunu ilk izlediğimde bir hayal kurmuştum. Ölünce cennete gidip orada Terry ve Candy ile tanışacaktım. Onlarla arkadaş olup mutluluklarını kendi gözlerimle görüp, hayattayken nasip olamamış mutluluğu ben de yaşayacaktım 😀 Öyle bir bağlanmışım, o kadar çok istemişim. Belki çok küçük olduğum için, ama bir çocuğun kalbine bu denli ulaşabilmek ve bu çocuğun aradan yıllar geçse de bu sevgiyi muhafaza edebilmesi ilginç. Bu noktada hem yazarı, hem karakter tasarımını yapan kişiyi, müzisyeni, animede emeği geçen herkesi tebrik etmek gerek. Ayrıca mutsuz bir son yazarak (bana göre) beni epey depresyona sokan yazardan hiç hoşlanmadığımı söylemek isterim

Cennette hepimizin bir arada olduğunu, Terry ile Candy'nin de yanımızda olduğunu hayal ettim de çok mutlu oldum bir an için. 😀

Mutsuz bir son yazmak için  çok zalim olmak gerekiyor. Benim için yazar zalim