ŞEKER KIZ CANDY HAKKINDA

Şeker Kız Candy; bir Japon manga dergisi olan Nakayoshi isimli dergide, 1975 yılında okuyucusuyla buluştu. Dört yıl boyunca bu dergide yayımlandı. Kısa sürede büyük bir okuyucu kitlesine ulaşan Candy, Toei Animation adlı yapım şirketinin ilgisini çekti ve 1976 yılında anime olarak bir televizyon kanalında yayımlanmaya başladı. Animenin orijinal adı “Candy Candy”dir ve toplam 115 bölümden oluşmaktadır.

Şeker Kız Candy’nin tüm bölümleri Türkiye’de ilk kez 19 Ekim 1979 tarihinde TRT’de “Şeker Kız” adıyla yayımlanmaya başladı. 1996-2004 yılları arasında ise birçok özel televizyon kanalında yayımlanmaya devam etti. Ancak bu yıllarda animenin sadece 52 bölümü ekranlara geldi.


Konu: 
Her şey “Pony Evi” diye adlandırılan bir yetimhanenin önüne bırakılmış iki bebeğin bulunmasıyla başlar. Bu bebeklerden biri Candy’dir, diğeri de Annie… Candy ve Annie birlikte büyür, her anlarında hep birliktelerdir. Candy Annie’yi o kadar çok sever ki, ömür boyu Pony Evi’nde onunla birlikte kalabilmeyi hayal etmektedir. Ancak bir gün zengin bir aile Annie’yi evlatlık edinir ve Candy bu duruma çok üzülür. O da başka bir ailenin kendisini evlatlık edinmesini kabul eder. Bundan sonra Candy’yi yepyeni bir hayat beklemektedir.

 

Yazar: Keiko Nagita
Takma adı: Kyoko Mizuki
Doğum tarihi: 28 Kasım 1949
Doğum yeri: Tokyo
En ünlü eseri: Candy Candy


Çizer: Yumiko Igarashi
Doğum tarihi: 26 Ağustos 1951
Doğum yeri: Hokkaido
En ünlü eserleri: Candy Candy, Lady Georgie

 

SİTE HAKKINDA

www.sekerkizcandyweb.tr.gg
ilk tasarımı
 • Bu site ilk olarak; 23.01.2011 tarihinde “sekerkizcandyweb.tr.gg” adresiyle kuruldu.
 • 2011-2017 yılları arasında Şeker Kız Candy ile ilgili her şey o site altında toplandı.
 • 2017 Ağustos ayında ise yeni bir site adı satın alınarak taşınma çalışmaları başlatıldı.
 • 2018 yılında yeni adresinde (sekerkizcandy.org) Candy izleyicileriyle buluştu.

Şeker Kız Candy’nin yazarı ve çizeri arasında yaşanan anlaşmazlıklardan ötürü satışı ve yeniden yayımlanması yasaklanmıştır. Bu sitenin amacı da; diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de çok sevilen bu güzel eserin kaybolmasını önlemek, çocukluğunda izlemiş olanlara anılarını armağan edebilmek ve yeni neslin de Candy ile tanışabilmesini sağlamaktır.

İkinci tasarım
Son tasarım

Sitemizde keyifli vakitler geçirmenizi dileriz…

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Facebook Sayfamız:
https://www.facebook.com/candyailesi/
Facebook Grubumuz: https://www.facebook.com/groups/SekerKizCandy/
Twitter: https://twitter.com/candyailesi
İnstagram: https://www.instagram.com/candycandyailesi/

Ekibimiz:
Site Yöneticisi  & İçerik Editörü: Sibel Gedik
Tasarım & Uygulama:
Güler Gedik
İnstagram Yöneticisi: Bahar
Facebook Grup Yöneticisi: Batuhan

2 YORUMLAR

 1. gerçekten diğer sitede hiçbir hareket göremeyince kendimi nedense çok kötü hissetmiştim..
  şuan nasıl mutlu oldum anlatamam =)))).. dışardan bakanlar gülüyor bana zaten ablam filan :D.. koca kız olmuşumda aman diyorum sitenin kurucusu ve çoğu takipçici benden büyük ablalar 😀 neyse nasıl bu kadar geç fark ettim bende bilmiyorum ama arada uğrarım artık inşaAllah =) candy yi arada tekrar tekrar hissetmek güzel hele de bu duyguları başkalarının da hissettiğini bilmek daha da güzel =) bu güzel platformu bize sunduğunuz için çook teşekkürler Sibel abla =))

  • Merhaba Anes. Yeni sitemize hoş geldin! 🙂
   Evet yaşımız büyük ama Candy bizim için çok değerli. O yüzden buradayız. 😀 Seni de daha sık görmek isterim sitede ve forumda. Site canlı kaldıkça ben de yeni şeyler eklemeye devam edeceğim.
   Yorumun için teşekkür ederim. Sevgiler…

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz