Forum Navigasyonu
Konu ve mesaj oluşturabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Terence G. Granchester (Terry)

PreviousPage 2 of 2

Şöyle bir gün belirlesek de oturup uzun uzun yazsak....

Eski sitedeki yorumları çok özledim. Uzun uzun yazıp üzerine tartıştığımız.

@baharr geçen gün biz bu konuyu @sekerkizcandy.org ile konuşmuştuk. Hatta daha iyi gözlemleyeceğim de demiştim. 🙂 Tüm bölümlere geri dönüp tekrar bakamadım lakin biraz bazı bölümleri incelediğimde evet sanırım biraz haksızlık etmişim. 🙂 hatta Terry'den bağımsız birçok bölümü gelişigüzel izlemişim. Bazı noktaları yeni farkediyorum. Terry hakkında yazılanları da okudum tekrar tekrar. Özellikle sözlüklerde bayağı bi magmaya kadar gömmüşler Terry'i. 🙂 Terry'nin annesine karşı haksız hisleri, babasının bu konuda tutumu üzmedi değil. Sonra Eliza cadısının okulda iftira atıp Candy'i mahsene kapattırdığında Terry'nin ona mızıka çalması... Bunları görünce evet haksızlık etmişim biraz. (Ha biraz itiraf etmem gerekirse Terry sevenlerin hışmına uğramamak için de birazcık ılımlı yaklaşıyorum. :-D)
Ama ilk tanıştıkları bölümleri hatırlayınca düşünüyorum da Candy cesaretli kızmış. Terry'e yaklaşabilmiş. Ben yapamazdım. Hani biraz serseri görünüyor ya ilk bölümlerde o yüzden. Terry sayesinde bilinçaltıma da inmiş oldum. Çocukluğumdan beri kız oğlan farketmemişti, serseri davrananlar yüzünden inanın çok çekmiştim. Şimdi nerde bir serseri görsem bir kızgınlık hissetme, bir korku duyma ve uzak durma eğilimi gösteriyorum. Hatta izlerken de düşündüm bunu. Ben Candy olsaydım, Terry ile ilk karşılaşsaydım, ilk bölümlerdeki gibi tuhaf davrandığını görmüş olsaydım (bir bölümde sınıfın ortasına dalıp dersi bölmesi, içki ve sigara içmesi, Candy'i ondan izinsiz öpüp Candy tokat atınca sanki Candy suçluymuş gibi Candy'e tokat-ı iade yapması gibi) sanırım sonradan iyi yüzünü gösterse dahi uzak dururdum. Ben itici buluyorum, sevmiyorum böyle davrananları. Artık çocukluğumda nasıl çektiysem böyle düşünüyorum. 🙂

sekerkizcandy.org and bird-one have reacted to this post.
sekerkizcandy.orgbird-one

Haklısın. Terry dört dörtlük bir karakter değil. Kötü huyları ve davranışları da var belki ama bunlar da çoğu kişiye çekici geliyor. 😀

Serserileri kim sever ki (yani sevilmemesi lazım)... Ama Terry aslında pek öyle biri değil. Gerçek kişiliğini, hislerini bu tarz davranışların arkasında gizliyor bana göre. Animenin ikinci yarısında, yani okuldan ayrıldıktan sonra daha olgun bir Terry izliyoruz. Serserilik diye tanımlayabileceğmiz pek bir davranış sergilemiyor. (Candy'den ayrıldıktan sonra çöküntüye uğradığını seyrettiğimiz bölüm hariç.)

Aslında Candy ile tanıştıktan sonra Terry çok değişiyor. Daha doğrusu kendini buluyor. Candy Terry'ye iyi geliyor... 🙂

Candy_Candy has reacted to this post.
Candy_Candy

@sekerkizcandy.org o zaman yorumunuza karşılık iyi olacak hastanın ayağına doktor gelmiş diyeyim. Candy hemşire ya hani... 🙂 Yorumunuzu sonuca güzel bağladım dimi? 😀

Şu kişiden alıntılanmıştır: Candy_Candy tarhinde 04/11/2021, 21:27

@sekerkizcandy.org o zaman yorumunuza karşılık iyi olacak hastanın ayağına doktor gelmiş diyeyim. Candy hemşire ya hani... 🙂 Yorumunuzu sonuca güzel bağladım dimi? 😀

Kesinlikle 😀

Candy_Candy

öz abim

Candy_Candy
PreviousPage 2 of 2