2007 yılında Endonezya’da, Şeker Kız Candy’nin hikâyesini konu alan bir dizi yayımlandı.

Yönetmen: Widi Wijaya
Bölüm Sayısı: 151

Özet:
Bir yetimhane önünde, şiddetli yağmurun yağdığı bir gün Candy ve Rani bulunur. Bu iki yetim çocuk bir kardeşten daha yakın olurlar birbirlerine. Ama karakterleri çok farklıdır. Candy neşeli, açıksözlü ve erkeksi bir cesur kız; Rani ise çok yumuşak, kibar ve utangaçtır. Candy Rani’yi çok sevmektedir.

Candy ve Rani pikniğe gittikleri bir gün Billy adında iyi kalpli, zengin bir adamla karşılaşırlar. Billy Candy’yi evlatlık edinmek ister. Rani bu duruma çok üzülür. Candy de kasıtlı olarak yaramazlıklar yapar ve arsız bir çocuk gibi davranır.

Billy’nin karısı Inge Candy’den hiç memnun olmaz ve Rani’yi çok beğenir. Ve sonunda Rani’yi evlatlık olarak almayı isterler.

Candy, Rani’nin kendisi gibi bu duruma direneceğini düşünür ancak durum hiç de öyle olmaz. Rani bir ebeveyninin olmasını çok istediğini söyler. Candy şok olur ve başta buna çok öfkelenir ama Rani’yi çok sevdiği için bu durumu kabullenir.

Candy ve Rani ayrılır. Başlangıçta irtibatlarını hiç koparmazlar. Ancak Inge Rani’yi evlatlık edindiklerinin fark edilmesini istemediği için bir daha görüşemezler.

Candy yalnız başına ağladığı bir gün çok yakışıklı bir çocukla tanışır. Bu çocuk Candy’ye ağlamamasını, gülümsemesini söyler. Candy bu çocuktan çok etkilenir ve onun bir prens olduğunu düşünür. Bu çocuğun adı Alva’dır.

Daha sonra Candy’yi almaya biri gelir yetimhaneye. Candy de artık yetimhanede kalmanın anlamsız olduğunu düşünür ve evlatlık olarak gitmeyi kabul eder. Ancak Candy aldatılmıştır. O aileye evlatlık olarak değil, yardımcıları olarak alınmıştır. Candy o evde çok kıskanç iki çocuk olan Lisa ve Neil ile bir araya gelir. Ancak onların tüm yaptıklarına rağmen asla pes etmez.

Candy bir gün çok güzel bir gül bahçesi görür. Hayretle o bahçenin içine girer ve orada Anthony ile tanışır. Candy çok şaşırır. Anthony’nin prens olduğunu düşünür. Anthony’nin aslında uzun zaman önce kaybolmuş olan Alva’nın ikiz kardeşi olduğunu bilmiyordur.

Anthony Candy’ye çok değer verir. Sadece Anthony değil, iki kuzeni Steven ve Aldi de Candy’yi çok sever.

Bir gün Candy Rani ile tekrar bir araya gelir. Ama statülerinde büyük farklılıklar vardır. Rani Candy ile arkadaş olduklarını itiraf etmeye cesaret edemez. Candy çok üzülür ama bir şey yapamaz. Rani, Aldi’ye aşık olur. Aldi’nin Candy’den hoşlandığını öğrenince kalbi kırılır.

Candy sonra Alva ile tekrar bir araya gelir ancak Alva ailesinden ayrıldığından beri çok değişmiştir. Bu yüzden Candy onun prens olduğunu anlayamaz.

Candy ve Anthony birbirlerine daha da yakınlaşırlar. Candy Anthony’nin yanındayken kendini hep güvende hisseder ve hiçbir sorun umrunda olmaz. Ancak ne yazık ki Anthony bir kazada ölür. Candy uzun bir süre hiç kimseyle görüşmez. Sonunda yakışıklı ve asi bir çocuk olan Terry ile bir araya gelir. Ne yazık ki Terry ile olan ilişkisinde de şansı yoktur Candy’nin. Aynı zamanda olağanüstü bir aktris olan Angela da Terry’ye aşıktır çünkü.

Dizinin sonunda Anthony’nin hayatta olduğu anlaşılır. Ayrıca Candy’nin annesi de ortaya çıkar.

Diziyi merak edenler alttaki linklere tıklayarak youtube üzerinden orijinal dilinde seyredebilirler.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın.x
()
x